Vyčerpané turisty v Dolní Lomné musel zachraňovat vrtulník

Vyčerpané turisty v Dolní Lomné musel zachraňovat vrtulník

Letečtí záchranáři z Ostravy ve čtvrtek 17. ledna zasahovali u dvojice vyčerpaných turistů, uvízlých v horském terénu v oblasti Velkého Polomu, poblíž Dolní Lomné.

„Ke dvojici návštěvníků hor vyrazila, hlídka horské služby na skútru a lyžích. Vyčerpanou dvojici v hlubokých závějích horští záchranáři nalezli, ale jejich transport z místa se jevil jako velmi obtížný. Z tohoto důvodu byla o pomoc požádána posádka LZS Ostrava. Vrtulník odstartoval s plným vybavením pro zásah v podvěsu. Pilotovi se však podařilo v zimním horském terénu přistát asi sto metrů od turistů. Oba postižení byli vzati na palubu stroje a ten s nimi odletěl do údolí. Na horském hřebeni musel zůstat jeden ze členů posádky vrtulníku, aby při letu nedošlo k přetížení stroje. Vrtulník se tedy následně musel ještě jednou vrátit, aby byla jeho posádka na palubě zase kompletní.

Oba turisté měli velké štěstí, protože z nepříjemné situace vyvázli bez zranění, jak ukázalo vyšetření lékařem ZZS, pouze s fyzickým vyčerpáním a lehkým podchlazením. Transport do nemocnice ani další péči jim nebylo nutno poskytovat.“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl

Komentáře

Komentáře