Vandal posprejoval novou opěrnou zeď v Třinci u nádraží

Vandal posprejoval novou opěrnou zeď v Třinci u nádraží

Jen zhruba půl roku vydržely bez poskvrny nově zrekonstruované žulové zdi podél ulice Nádražní v Třinci. Projíždějící řidiči si určitě všimli, že se nedávno stala jedna ze stěn obětí vandala, který počmáral její žulový obklad červeným a fialovým nápisem.

Odstranění nápisů ze žulového podkladu bude podle Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) náročnější. „Barva na opěrných zdech vsákla do žulového podkladu a musíme v tomto případě zvolit jinou technologii na její odstranění, než obvykle používáme na betonové plochy. Museli jsme objednat speciální prostředek, protože ten, se kterým odstraňujeme graffiti z jiných ploch, by nebyl v tomto případě účinný,“ uvedl Radomír Vlk, vedoucí střediska SSMSK Frýdek-Místek a dodal, že do čištění zdi se SSMSK pustí nejpozději zkraje příštího týdne.

 „V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení ze spáchání z přečinu poškození cizí věci, za což pachateli po jeho dopadení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Eva Michalíková. Jeden z postihů, který pachatelům také hrozí, je i uhrazení výše způsobené škody.

Opěrná zeď v Třinci posprejovaná vandalem

 

Komentáře

Komentáře