TESTOVÁNÍ NA COVID-19 PŘÍMO V JABLUNKOVĚ

TESTOVÁNÍ NA COVID-19 PŘÍMO V JABLUNKOVĚ

Jablunkově jsou nyní dvě ohniska, kde covid propukl. Více než 20 nakažených pochází z pěveckého sboru Gorol, který pobýval v nedaleké polské Wisle. Dalších nakažení jsou v jablunkovském klášteře, který ve městě působí jako hospic. V klášteře žije několik desítek seniorů, téměř osm desítek z nich je aktuálně pozitivních na koronavirus covid-19, ale údajně bez větších příznaků.  Klášter včetně kaple a kostela prošel ve čtvrtek 6.8.2020, kompletní desinfekci, kterou prováděli profesionální hasiči MSK.

“Přestože v současné době ve městě registrujeme dvě ohniska nákazy covidem, tak jsem moc rád za to, že všichni k tomu přistupují zodpovědně. Sociální zařízení šlo úplně do karantény, takže se vůbec nestýká s okolím. Co se týká pěveckého souboru, tak všichni šli zodpovědně do karantény, chodí na odběry, rodinní příslušníci byli všichni na kontrole.” Jiří Hamrozi, starosta Jablunkova

Město jablunkov výzva:

Vzhledem ke zvýšenému výskytu COVID-19 na Jablunkovsku vyzýváme po dohodě s krajskou hygienickou stanicí všechny občany, kteří se v neděli 2. 8. 2020 zúčastnili Poutě porciunkule a souvisejících mší v areálu kláštera alžbětinek v Jablunkově, aby se přihlásili u svých obvodních nebo dětských lékařů.

Pro usnadnění situace občanům Jablunkova, kteří se chtějí nechat testovat na COVID-19, přijede v neděli 9. 8. 2020 v 8:00 hodin na Mariánské náměstí mobilní odběrový tým. Testováni však budou pouze ti občané, kteří se dopředu objednali prostřednictvím krajské hygienické stanice nebo praktického lékaře (to znamená, že jsou dopředu naindikováni v objednávkovém systému). Bez toho nebude možné odebrat stěr. Kontakty k objednání najdete v předchozí zveřejněné informaci. Přidáváme i další číslo na dispečink společnosti Sanitkou.cz, která bude odběry provádět: 844 103 104.
Vzhledem k očekávanému slunečnému počasí bude pro čekající k dispozici kryté stání. Prosíme, aby občané přicházeli k odběru v rouškách či s jiným adekvátním krytím úst a nosu a dodržovali mezi sebou rozestupy.

 

Komentáře

Komentáře