Terminátor z Mostů spadl ze střechy, před příjezdem záchranářů se šel ještě převléknout

Terminátor z Mostů spadl ze střechy, před příjezdem záchranářů se šel ještě převléknout

Posádka rychlé zdravotnické pomoci z Jablunkova a letečtí záchranáři z Ostravy byli ve čtvrtek 28. listopadu, voláni k vážně zraněnému muži v Mostech u Jablunkova.

Čtyřiapadesátiletý muž měl spadnout ze střechy, na které pracoval, z výšky okolo devíti metrů. Z místa, kde k události došlo, poté odjel automobilem asi deset kilometrů na adresu svého bydliště, přičemž záchranářům po jejich příjezdu sdělil, že se chtěl převléknout.

Zasahující lékař u pacienta zjistil mnohočetná poranění, a to hlavy, hrudníku, páteře, horní končetiny a také pánve. Týmy ZZS jej zajistily krčním límcem, pánevním pásem a uložily postiženého do vakuové matrace. Po podání léků a dalších úkonech byl následně vrtulníkem přepraven do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče týmu urgentního příjmu.“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl

Záchranáři však důrazně varují před manipulací s takto postiženým pacientem, jeho neodborným přenášením, potažmo mobilizací, či převážením. Reálně přitom hrozí riziko dalšího postižení a zhoršení zdravotního stavu.

Komentáře

Komentáře