Strážníci v Třinci disponují zmodernizovaným kamerovým systémem

Strážníci v Třinci disponují zmodernizovaným kamerovým systémem

Městská policie v Třinci inovuje a rozšiřuje kamerový systém, který dohlíží na bezpečnost a veřejný pořádek ve městě a pomáhá strážníkům pružněji reagovat na protiprávní jednání nebo projevy vandalství.

Rozhodně nejde o to hlídat lidi, co kde dělají. Jde především o dodržování veřejného pořádku a o zvýšení bezpečnosti ve městě. Původní kamerový systém s nízkým rozlišením už nevyhovoval současným požadavkům z hlediska technického i co do počtu kamer. Nový systém je na mnohem vyšší úrovni, zlepšilo se jeho technické zázemí, zvýšila se kvalita přenosu a rozšířil se i počet kamer“ vysvětlil náměstek primátorky Třince Ivo Kaleta.

Kamery tak budou nově monitorovat například parčík na náměstí Míru, ulici Koperníkovu či některá místa v lesoparku. Pod jejich dohledem ale bude i dopravní bezpečnost v blízkosti škol nebo silniční provoz na vytížených příjezdových komunikacích do města v Oldřichovicích či v Konské. Celkem nyní monitoruje dění ve městě 45 moderních digitálních kamer.

Záznamy z kamer slouží také správním orgánům a orgánům činným v trestním řízení a díky kamerám se již podařilo přispět k objasnění dopravních nehod, trestné činnosti i přestupků proti veřejnému pořádku.“ dodal  ředitel Městské policie Třinec Josef Kuźma

Modernizace kamerového systému byla hrazena z rozpočtu města a přišla zhruba na 10,2 milionu korun včetně DPH.

Komentáře

Komentáře