Společné cvičení k ochraně státní hranice v Mostech u Jablunkova

Společné cvičení k ochraně státní hranice v Mostech u Jablunkova

Mosty u Jablunkova – Z důvodů zajištění připravenosti Policie ČR k minimalizaci dopadů nelegální migrace do a přes Českou republiku, provedou policisté ve dnech 4.11  – 5. 11. 2019 cvičení na státních hranicích se Slovenskou republikou v padesátikilometrovém úseku, a to na vytipovaných místech bývalých silničních hraničních přechodů a jednoho železničního hraničního přechodu.

Součástí nácviku bude výstavba registračního místa v oblasti předpokládané migrační trasy, v tomto případě půjde o prostor hraničního přechodu Mosty u Jablunkova. Cílem cvičení je prověřit funkčnost zpracovaného operačního plánu, způsoby spolupráce mezi jednotlivými bezpečnostními sbory, velení a spojení.

Součinnostního cvičení se zúčastní policisté, armáda,  hasiči, celní správa a vězeňská služba. V místě vybudovaného registračního místa, jehož samotná výstavba je zajištěna především ze strany hasičů, budou odborné činnosti zajišťovat lékaři, sestry a záchranáři Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra ČR. Policisté ze základní odborné přípravy Policie ČR se ujmou role figurantů, kteří budou simulovat nezákonný vstup na území České republiky. V rámci cvičení by nemělo dojít k vážnějším omezením jak v silniční, tak železniční dopravě.

Komentáře

Komentáře