Policie na Jablunkovsku objevila v návěsu kamionu nelegální migranty z Afghánistánu

Policie na Jablunkovsku objevila v návěsu kamionu nelegální migranty z Afghánistánu

5 osob ve věku asi 20 let bylo nalezeno v neděli 7. července v nákladovém prostoru návěsu kamionu. Řidič kamionu měl z vozu slyšet nestandardní zvuky a poté v obavách kontaktoval zaměstnance čerpací stanice, která přivolala policisty.

Přivolaní policisté po otevření nákladového prostoru a jeho propátrání nalezli pět osob. Policisté cizinecké služby následně realizovali související úkony. Muži sdělili, že jsou z Afghánistánu.

„Policisté zjišťovali totožnost osob, byl přibrán tlumočník a konány veškeré potřebné úkony k zadokumentování stavu věci. Za jakých okolností se muži dostali do prostoru vozu, budeme i nadále prověřovat. Z dosud zjištěných okolností vyplývá, že cizinci měli na území státu vstoupit neoprávněně, bez cestovního dokladu, platného víza či jiného povolení opravňující je k pobytu na území státu,“ uvedla mluvčí krajské policie Gabriela Pokorná.

Mladé muže podle policie nejspíš čeká návrat buď do země, odkud nelegálně přicestovali nebo do země, kde žádali o azyl, tedy do Bulharska, Řecka nebo Slovenska.

Komentáře

Komentáře