Podchlazenému muži u vrcholu Girové v Písku, už nebylo pomoci

Podchlazenému muži u vrcholu Girové v Písku, už nebylo pomoci

Ráno po šesté hodině byl v lesním terénu, u vrcholu Girové  v Písku, nalezen podchlazený muž bez známek života. Bezvládného těla si všiml mladík, který se vydal na kondiční běh po okolí. Mladý běžec po nálezu těla ihned kontaktoval záchranáře pomocí aplikace Záchranka

„Na místě jsme zjistili, že muž je v bezvědomí. Ihned jsme proto zahájili resuscitaci s pomocí automatizovaného externího defibrilátoru. Poté k nám dorazil s potížemi kvůli terénu i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci,“ popsal výjezd Libor Kluz, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Čtyřiašedesátiletému pacientu i přes použití přístrojové techniky a léků však nebylo možno pomoci a zasahující lékař nakonec musel konstatovat smrt postiženého.

„Příčiny a fakt, že muž, který byl místní, se nacházel cca 10 kilometrů od domova, nyní šetří Policie ČR. Ta si také převzala od záchranářů tělo a převezla jej k pitvě,“ doplnil Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy, a poděkoval všem záchranářům za skvělou koordinaci během zásahu.

 

P

Komentáře

Komentáře