Nový pažit na fotbalovém stadionu v Třinci

Nový pažit na fotbalovém stadionu v Třinci

Třinečtí fotbalisté budou moci už zanedlouho vyběhnout na nový kvalitní pažit. Travnatá plocha stadionu Rudolfa Labaje v areálu STaRSu, kde hrají mistrovská fotbalisté FK Fotbal Třinec, prochází od května rekonstrukcí a její obnova spěje do finále.

„Třinec je město sportu a bez kvalitního zázemí by to nešlo. Rekonstrukce trávníku už byla nutná,“ podotkla k modernizaci hrací plochy primátorka Třince Věra Palkovská.

Jak dodal ředitel STaRS Třinec Radek Procházka, původní typ trávníku už nesplňoval podmínky pro profesionální soutěže a nebylo možné ho udržet v potřebné kvalitě. „Byl tvořen z velké části tzv. lipnicí roční, která pro fotbalové trávníky není vhodná. Původní trávník byl kompletně stržen, plocha byla doplněna novou vegetační vrstvou a v červnu byl zasazen nový trávník určený speciálně pro fotbalová hřiště,“ vysvětlil ředitel STaRS Radek Procházka.

 „Nyní dojde ještě k provzdušnění trávníku a bude pokračovat jeho pravidelná údržba tak, aby se dobře zakořenil a byl dostatečně hustý,“ dodal Radek Procházka s tím, že k postupné zátěži bude travnatá plocha připravena v srpnu.

Komentáře

Komentáře