Muž našel v Dolní lištné nevybuchlou munici z 2. světové války

Muž našel v Dolní lištné nevybuchlou munici z 2. světové války

V neděli 23. června 2019 oznámil jednačtyřicetiletý muž, že na ulici Kaštanová v Třinci v lesním prostoru nalezl 3 ks starých beden. Po otevření jedné z nich uviděl předměty připomínající ruční granát, plastelínu a drátky.

Místo nálezu zajistili přivolaní místně příslušní policisté z obvodního oddělení Třinec až do příjezdu policejního specialisty z Pyrotechnické skupiny ve Frýdku-Místku. Ten po ohledání místa sdělil, že se jedná o tzv. záškodnickou bednu z 2. světové války s obsahem starých časem poznamenaných granátů, rozbušek, plastické trhaviny či dýmovnice.

Část materiálu se policejnímu pyrotechnikovi podařilo bezpečně roztřídit a zajistit, došlo k převozu na bezpečné místo a následně došlo k jeho odbornému zneškodnění.

Tímto bychom chtěli apelovat na širokou veřejnost, aby v případě nálezu jakéhokoliv podezřelého předmětu, který vypadá jako munice, s tímto v žádném případě nemanipulovali, nepřenášeli či jej nezkoumali. Jakékoliv neodborné nakládání, brání do rukou či kopání do tohoto předmětu se lidé vystavují nebezpečí zranění případně i úmrtí a také bezprostředního ohrožení svého okolí. “ dodala Eva Michalíková z oddělení tisku a prevence

 

 

Komentáře

Komentáře