Enormní nárůst dopravy v Hrádku, skončí až po Novém roce

Enormní nárůst dopravy v Hrádku, skončí až po Novém roce

Nedávné otevření obchvatu Oldřichovice – Bystřice způsobilo razantní úbytek automobilové, a především kamionové dopravy na okolních silnicích. V Hrádku je však situace o poznání horší. Enormní nárůst dopravy v Hrádku je způsobený nedokončeným sjezdem/nájezdem a okružní křižovatkou v Bystřici. Řidiči, jedoucí z Třince do Jablunkova, se nemohou nyní napojit na obchvat v Bystřici a musí projíždět přes centrum obce Hrádek.

„Sjezd v Bystřici  a zejména okružní křižovatka nebyla  realizována záměrně, jelikož při veškerém provozu na staré silnici 1/11 by za provozu došlo k absolutnímu kolapsu dopravy, tyto práce mohou být realizovány až nyní, kdy je převeden provoz kamionové dopravy do nové trasy I/11. Zprovoznění tohoto dopravního uzlu se předpokládá nejpozději v průběhu prosince tohoto roku. „ uvedl mluvčí ŘSD Ing. Lubomír Hýbl.

semafory bystrice kruhovy objezd

Řidiče čeká zdržení kvůli práci na okružní křižovatce. Nyní je silnice vyfrézována, doprava je svedena do jednoho jízdního pruhu a provoz je řízen semafory.

Práce na okružní křižovatce jsou naplánovaný do 31.12. 2017, jak uvádí web dopravniinfo.cz. Uvidíme zda po Novém roce bude tato část hotová a Hradeckým občanům a jiným řidičům se konečně uleví.

 

Komentáře

Komentáře