Dárci krve z Třinecka dostali ocenění

Dárci krve z Třinecka dostali ocenění

Zlatý kříž 3. třídy a Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského převzali ve čtvrtek 22. 11. 2018 v Nemocnici Třinec bezpříspěvkoví dárci krve z Třinecka a okolí.
Ve čtvrtek 22. 11. 2018 v Nemocnici Třinec bylo vyznamenáno celkem 79 bezpříspěvkovým dárcům krve a krevní plazmy z našeho regionu. Mezi nositele Zlatého kříže ČČK 3. třídy, kteří darovali tuto životodárnou tekutinu už 80krát, se letos zařadilo 25 dárců. Zlatou medaili prof. MUDr. Jana Janského za 40 odběrů převzalo 54 dárců.

„Velmi si vážíme obětavosti dárců této nejcennější tekutiny a chceme jim společně s Českým červeným křížem a Nemocnicí Třinec vyjádřit velký dík,“ uvedla primátorka, která každému z oceněných předala pozornost v podobě volných vstupů na krytý bazén v Třinci.

Oblastní spolek ČČK ve Frýdku-Místku eviduje přes 20 tisíc dárců, což řadí náš region ke špici v rámci ČR. Přesto u nás stále chybí ještě zhruba 150 000 dárců a každý nový je stále vítán. Pokud se rozhodnete darovat krev, stačí se objednat se telefonicky na tel. číslech 558 325 175 nebo 558 309 627 a přijít na Hematologicko-transfúzní oddělení nemocnice Třinec. Nepotřebujete žádná předchozí vyšetření či lékařská doporučení. Veškerá poučení, vyšetření a vše potřebné bude vyřízeno přímo zde. Více o darování krve se dovíte na http://www.nemtr.cz/index.php/cs/pacienti-a-navstevnici/pro-darce-krve.

Komentáře

Komentáře