Chřipková epidemie v Moravskoslezském kraji sílí

Chřipková epidemie v Moravskoslezském kraji sílí

V uplynulém  týdnu dosáhla nemocnost na akutní respirační infekce, včetně chřipky, v Moravskoslezském kraji  na 1899 případů na 100 000 obyvatel.

Ve srovnání s minulým kalendářním týdnem došlo k 16,6 % nárůstu počtu případů. Nárůst počtu onemocnění byl zaznamenán ve všech věkových skupinách, nejvíce ve věkové skupině 0 až 5letých dětí.  Ve srovnání s minulým kalendářním týdnem došlo k 44,4 % nárůstu počtu případů. 

„Nejnovější údaje zpracované Státním zdravotním ústavem potvrzují, že probíhá plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Cirkuluje převážně vir chřipky typu A,“ uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

V souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situaci  vyhlásila Nemocnice Podlesí zákaz návštěv.

Nejvyšší nemocnost je hlášena z krajů Plzeňského, Libereckého, Jihomoravského
a Moravskoslezského.

http://www.mzcr.cz

„Hygienici doporučují občanům pokud možno vyhýbat se větším uskupením lidí a zejména ve zvýšené míře dodržovat základní hygienická pravidla, jako kýchat do kapesníku či si po cestě hromadnou dopravou vždy umýt ruce. Pro posílení imunity je vhodné konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny jako přirozených zdrojů vitamínů. Pokud již nemocní jste, chovejte se zodpovědně, infekci nepodceňujte a nešiřte dál – je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu dále šířit,“ upozorňuje Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

 

Komentáře

Komentáře