300 kilogramů neznačeného tabáku našel myslivec v bukoveckém lese

300 kilogramů neznačeného tabáku našel myslivec v bukoveckém lese

Myslivec šel v neděli na pravidelnou prohlídku v bukoveckém lese zvaném Gródek, poblíž státní hranice mezi Českou a Polskou republikou spatřil igelitové pytle. V těchto pytlích byla ukryta tabáková sušina.

„Kolem hlavní cesty, tam jak je zákaz vjezdu tak v místech kde je menší točna, tam byly pytle hozené a ještě tam byly stopy od auta“ upřesnil Andrzej Woclawek nálezce pytlů s tabákem.

Myslivec o nálezu informoval příslušníky Obvodního oddělení Policie v Jablunkově a ti ihned zaslali zprávu Operačnímu centru Generálního ředitelství cel.
„Celníci z oddělení mobilního dohledu byli celou záležitost prošetřit na místě samotném. Napočítali celkem 14 pytlů, ve kterých se nacházelo 300 kilogramů neznačeného tabáku podléhajícího spotřební dani. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na téměř 700 000 korun.“ uvedla tisková mluvčí celního úřadu pro Moravskoslezský kraj por. Ing. Pavla Zdobnická

Správce daně na místě nezjistil vlastníka neznačeného tabáku. Pytle i s obsahem byly zajištěny a umístěny do střežených skladových prostor Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj v Bohumíně a následně bude tabák spálen.

zdroj: celní správa

 

Komentáře

Komentáře