Zahájení výstavby třetího úseku obchvatu Třince

Zahájení výstavby třetího úseku obchvatu Třince

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje ve středu 6. listopadu výstavbu silnice I/68 Třanovice – Nebory. Jedná se o poslední část obchvatu Třince, která navazuje na již dříve zprovozněné části silnice I/11 v úseku Nebory – Oldřichovice – Bystřice.

Právě komunikace I/11 je jedinou silnicí ve vztahu k Jablunkovskému průsmyku a také jedinou komunikací, po které lze obsloužit Třinecké železárny. Význam silnic I/11 a I/68 je v současné době znásoben v souvislosti s automobilkou Hyundai Motors Company v Nošovicích a požadavkem na kapacitní propojení s automobilkou KIA Motors na Slovensku.

  „Stávající silnice I/68 prochází hustě zastavěným územím obcemi Hnojník a Střítež. Křížení s ostatními silnicemi i místními komunikacemi jsou úrovňová, na celém úseku jsou četné sjezdy na přilehlé pozemky a vjezdy do jednotlivých objektů. Ve Stříteži je navíc úrovňový přejezd železniční tratě Český Těšín – Frýdek-Místek. Všechny tyto faktory negativně ovlivňují bezpečnost i plynulost dopravy. Nově zde tedy vybudujeme kapacitní čtyřpruhovou komunikaci, vedenou mimo zastavěné území, kde budou veškerá křížení mimoúrovňová. Součástí nové komunikace je také 25 protihlukových stěn s celkovou délkou téměř deset kilometrů“, představil nově zahajovanou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Slavnostní poklepání základního kamene doprovodilo překvapení, které přichystala primátorka Třince Věra Palkovská. Ta věnovala Vladimíru Kremlíkovi a generálnímu řediteli ŘSD Radku Mátlovi dresy a hokejky třineckých Ocelářů, aby symbolicky „rozehráli“ stavbu. „Oba mají velmi rádi hokej, navíc slavíme 90 let třineckého hokeje, tak jim přeji, aby měli správný tah na branku,“ vysvětlila s úsměvem Věra Palkovská a už vážněji dodala, že výstavba třetího úseku je pro náš region naprosto klíčová.

 

„Je dobojováno. Jsme šťastní, že se stavba rozjíždí.  Výjezd z obchvatu v Neborech na Ropici a na Střítež je velmi problematický, stalo se tu za necelé dva roky už více než třicet nehod, mezi nimi i jedna smrtelná. Tady už nejde jen o to dostat se rychle z místa A do místa B, ale hlavně o to dostat se tam bezpečně.

Obchvat Třince má dopad na život v celém regionu nejen z pohledu bezpečnosti, a i z pohledu životního prostředí,“ uvedla primátorka Třince

„Stavba by měla po dokončení v roce 2022 pomoci celému zdejšímu regionu. Věřím, že uleví nejen obyvatelům dotčených obcí, ale  pomůže i místním podnikatelům, protože bude významnou spojkou D48 směrem na Slovensko,“ doplnil ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Zhotovitelem stavby budou EUROVIA a STRABAG, celková cena stavby bude 2 145 mil. Kč bez DPH a předpokládaný termín dokončení je červenec roku 2022

 

Komentáře

Komentáře