Pěstovali marihuanu na Třinecku, teď jim hrozí trest odnětí svobody až na 5 let

Pěstovali marihuanu na Třinecku, teď jim hrozí trest odnětí svobody až na 5 let

Usilovnou prací třinečtí kriminalisté odkryli skupinu šesti osob, která pěstovala a vyráběla na třinecku drogu tzv. marihuanu.

 

Tato skupina měla nejméně od počátku roku 2017 do současnosti v několika rodinných domech, přilehlých hospodářských budovách a sklenících pěstovat rostliny konopí. Následně podezřelí, po sklizni  drogu dále distribuovali.

„U zadržených osob byly provedeny domovní prohlídky, prohlídky jiných prostor a pozemků, při kterých kriminalisté zajistili mimo jiné nejméně 5 kg sušiny marihuany, 60 vzrostlých rostlin, přes 150.000,- Kč v hotovosti a také osobní motorové vozidlo v hodnotě nejméně 300.000,- Kč. Vozidlo sloužilo jako prostředek k nákupu a vývozu drogy do zahraničí. “ popisuje mluvčí policie MS kraje por. Eva Michalíková

Podezřelé osoby jsou ve věku od 34 do 50 let (jeden z mužů je cizí státní příslušnosti), dosud nikdy netrestáni. V současné době probíhá vyšetřování na svobodě.

„Podezřelí muži byli obviněni ze spáchání z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim po odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.“ dodává mluvčí por. Eva Michalíková

Komentáře

Komentáře