Oslavy Nového roku se neobešly bez zranění

Oslavy Nového roku se neobešly bez zranění

Posádky záchranářů ms kraje vyjížděly celkem ke 430 případům, tedy o přibližně čtvrtinu více, než je dlouhodobý průměr událostí v Moravskoslezském kraji. Celkově byl průběh večera a noci srovnatelný s minulými roky a obešel se bez mimořádných událostí. Zatímco však běžně posádky ZZS MSK ošetřují z celkového počtu událostí pacienty se zraněními asi v jedné třetině a ostatní zásahy jsou u lidí s interními obtížemi, v posledních čtyřiadvaceti hodinách byla zraněna téměř polovina ošetřovaných pacientů.

Během novoročních oslav zasahovali záchranáři v MS kraji u pěti poranění vzniklých při odpalování zábavní pyrotechniky. Jednalo se nejčastěji o středně těžká zranění prstů horních končetin, v jednom případě pak obličeje dále pády se zraněními hlavy či končetin a řezná poranění od skla.  Zhruba ve dvou desítkách případů zranění posádkám ZZS uvedli, že byli napadeni jinou osobou. Velká část úrazů se přitom přihodila osobám pod vlivem alkoholu.
S diagnózou opilosti či otravou alkoholem musela být v našem kraji záchrannou službou ošetřena téměř půldruhá desítka osob, mezi nimi také několik dospívajících dětí ve věku 15-17 let.
V noci vyjížděli záchranáři rovněž ke smrtelné nehodě do Hrádku. Poranění neslučitelná se životem utrpěl při střetu s vozidlem osmnáctiletý chlapec, který se pohyboval na rychlostní silnici mezi Hrádkem a Návsím jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali. Ošetřen na místě musel být jednatřicetiletý muž, který při nehodě utrpěl poranění hlavy a posléze byl předán na chirurgické ambulanci třinecké nemocnice.

Shrnul mluvčí záchranářů Lukáš Humpl

 

Komentáře

Komentáře