Ocenění pro talentované žáky a studenty z Třinecka

Ocenění pro talentované žáky a studenty z Třinecka

Jako každoročně, na konci školního roku, ocenilo město Třinec mimořádně nadané žáky a studenty v rámci akce Talent roku 2019, která se konala 13. června v kulturním domě TRISIA.

Talent roku 2019 – Třinec

V letošním roce získalo ocenění celkem 86 mladých lidí uznání za to, že své vědomosti a um proměňují za úspěchy na soutěžích a reprezentují tak naše město a region po celé republice.

„Mám radost, že se v Třinci rodí tolik nadaných mladých lidí. Talenty roku oceňujeme už více než 20 let a řada z nich už své nadání zúročila a prosadila se i v profesním životě. Talent získali v minulosti třeba Tomáš Klus, Markéta Konvičková, Albert Černý, atlet Stanislav Sajdok nebo Arthur Sniegon a další. “ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Mezi oceněné se letos zařadili:

Matěj Sikora, Ondřej Damek, Filip Böhm, Vojtěch Lisztwan, Johanna Szpyrcová, Anna Slezáková, Jakub Danyś, Matěj Pajtl, Jonáš Peterek, Pavel Matěj, Vojtěch Špiller, Jan Horáček, Barbora Kobieluszová, Kateřina Balcarová, Michaela Holotňáková, Kateřina Pjosová, Matyáš Čmiel, Karolína Sasynová, František Buba, Bára Sajdoková a Romana Haltofová.

Mimořádné ocenění Talent 2019 v oblasti kultury získala studentka gymnázia Kateřina Balcarová, která se mj. stala se svou povídkou vítězkou Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka. V oblasti sportu je Talentem roku 2019 atletka Bára Sajdoková, která mj. reprezentovala ČR ve skoku vysokém na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires a na mistrovství Evropy v Maďarsku. Sošku Talent roku v oblasti společensky prospěšný čin převzala gymnazistka Johanna Szpyrcová, která se  zasloužila o vítězství v soutěžním vzdělávacím projektu Příběhy našich sousedů, v němž zviditelnila osudy třinecké rodačky, čestné občanky města paní Gertrudy Milerské za druhé světové války.

Spolu s městem tradičně žáky odměnily i Třinecké železárny. Letos to bylo 65 talentovaných školou povinných žáků i studentů základních a středních škol regionu, kteří se v letošním školním roce mohou chlubit úspěchy v soutěžích matematických, fyzikálních, chemických či jiných přírodovědných oborů. Jsou mezi nimi i jednotlivci, vynikající v astronomii, programování či v konstruování a ovládání aut na vodíkový pohon či v přírodovědě. Své město a region reprezentovali v okresních, krajských i celostátních kolech.