Nová ohniska koronaviru na Třinecku

Nová ohniska koronaviru na Třinecku

Bohužel se nám na Třinecku objevilo několik nových ohnisek nákazy novým typem koronaviru.

„Celkem 29 klientů a 5 zaměstnanců se nakazilo nemocí covid-19 v domově pro seniory v Nýdku.“ uvedl na svém facebookovém profilu Jiří Navrátil náměstek hejtmana

Již od 16.6. 2020 byl v domově vyhlášen, z rozhodnutí krajské hygienické stanice ve Frýdku Místku, zákaz návštěv. A dále, jak je uvedeno na webových stránkách domova pro seniory, bylo provedeno plošné testování klientů a zaměstnanců domova, ze kterého vzešla nemilá bilance 29 klientů a 5 zaměstnanců pozitivních na koronavirus.

Nyní probíhá trasování a laboratoře budou zpracovávat další vzorky.

 

Dalším ohniskem nákazy se stala Církevní základní škola a mateřská škola v Třinci. Kde se nemoc potvrdila u jedné učitelky a čtyřech jejich žáků a jednoho dítěte z mateřské školy. Na škole se dělalo plošné vyšetření.

Covid-19 se objevil také u zaměstnanců Třineckých železáren. Mluvčí firmy Petra Macková Jurásková řekla, že šlo o čtyři pracovníky z Polska. Bezprostředně poté co se nákaza zjistila, poslala firma ještě před oficiálním trasováním do karantény všechny lidi, které případně mohli nakazit. „V Třineckých železárnách nemáme ani jeden potvrzený případ přenosu nemoci uvnitř fabriky, vždy se jednalo o případy nakažené mimo areál,“ řekla Macková.

Aktuální počet nemocných na koronavirus na Třinecku a Jablunkovsku k 17.6. 2020

 

 

Komentáře

Komentáře